Список форумов Частная медицина и реформа здравоохранения Украины Частная медицина и реформа здравоохранения Украины
Форум посвящён вопросам развития в Украине частной медицинской практики
 
 Отслеживаемые темыОтслеживаемые темы   FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 RSSПодписка на новые темы   ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

РЕФОРМИ ПОЧИНАЮТЬСЯ ЗІ СТРАТЕГІЇ

 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Частная медицина и реформа здравоохранения Украины -> Дерматовенерология
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Александр БабушкинЗарегистрирован: 09.09.2008
Сообщения: 846
Откуда: Чернигов

Сообщение: #1   СообщениеДобавлено: Пт Апр 08, 2011 12:53 pm    Заголовок сообщения: РЕФОРМИ ПОЧИНАЮТЬСЯ ЗІ СТРАТЕГІЇ Ответить с цитатой

РЕФОРМИ ПОЧИНАЮТЬСЯ ЗІ СТРАТЕГІЇ

Людмила Дерев’янко, доцент НМАПО ім. П.Л. Шупика та керівник дерматологічного центру клінічної лікарні «Феофанія», на запрошення міжнародної фундації Товариства дерматовенерологів Швеції в жовтні минулого року вперше брала участь в роботі 19-го конгресу Європейської Академії Дерматології та Венерології у Гетенборзі (Швеція), де вона виступила з доповіддю «Нова стратегія ВООЗ щодо профілактики вродженого сифілісу: старі виклики для України». Крім того, на запрошення шведських колег вона відвідала дерматологічне відділення університетської клініки. Про уроки конгресу для України — наша розмова з Людмилою Дерев’янко.

— Пані Людмило, то в чому ж полягають виклики для України?
— У своїй доповіді я розповіла про те, що в Україні, як і у багатьох країнах Східної Європи та колишнього Союзу, інфекції, що передаються статевим шляхом, та сифіліс зокрема, є прихованою медико-соціальною проблемою.
В Україні протягом останніх десяти років зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок репродуктивного віку та народжених ними дітей, а сифіліс та ВІЛ, як відомо, мають однакові шляхи передавання та часто передаються разом. Наявність сифілісу у ВІЛ-інфікованої жінки значно підвищує ризик інфікування плода двома інфекціями. Особливе занепокоєння викликає той факт, що в Україні у 2008 р. вперше з 1995 р. передавання ВІЛ-інфекції статевим шляхом почало переважати над парентеральним. У 2009 році частка осіб, які були інфіковані статевим шляхом, зросла до 44%. Це зумовлює необхідність інтенсифікації заходів з діагностики та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), в уразливих до ВІЛ групах населення з метою запобігання подальшому поширенню ВІЛ в Україні.
Експерти ВООЗ ще у 1998 р. заявляли, що в Україні у разі неприйняття нової стратегії щодо профілактики ІПСШ/ВІЛ друга хвиля ВІЛ-інфекції, яка буде поширюватися статевим шляхом, невідворотна. Так і сталося, з 2008 р. передавання статевим шляхом ВІЛ-інфекції превалює над ін’єкційним, тобто іде генералізація епідемії до загального населення через статевих партнерів — представників груп ризику. Непокоїть той факт, що в Україні на тлі епідемії ВІЛ/СНІДу зростає частка хворих на сифіліс вагітних серед усієї кількості хворих на сифіліс та народжених ними дітей, крім того, збільшується мертвонароджуваність, а сифіліс, як відомо, є однією з її головних причин.
Слід зазначити, що нормативна база, яка регулює боротьбу з ІПСШ в Україні, створила значну перешкоду швидкій та ефективній відповіді на епідемію ВІЛ, що розвивається. Сфера боротьби з ІПСШ та ВІЛ могла б отримати велику користь від такої нормативної бази, яка надавала б клініцистам більшу гнучкість у впровадженні стандартів допомоги за ІПСШ, які базуються на доказових даних та успішно використовуються в багатьох країнах світу.
— Ця база застаріла?
— Так, експерти місії ВООЗ у 2009 році зазначили, що нормативні документи щодо профілактики та лікування ІПСШ/ВІЛ застаріли й потребують перегляду, оновлення і включення нових наукових даних, а також більшого наголошення на правах людини. Також було запропоновано розробити нову національну стратегію щодо ІПСШ з цілями та цільовими показниками, вкладеними у часові рамки та з окремим розділом, що конкретно висвітлював би проблеми груп підвищеного ризику. МОЗ було рекомендовано виробити програму цієї роботи та наглядати за її здійсненням.
Перебуваючи на посаді головного дитячого дерматовенеролога МОЗ України, я проаналізувала понад 500 випадків вродженого сифілісу, дані про які надходили до МОЗ. Основними чинниками ризику вродженого сифілісу були відсутність пренатального спостереження та лікування. У той же час епідеміологічний аналіз цих випадків показав, що аби не затримка з діагностикою та лікуванням сифілісу у вагітних, яка зумовлена нормативними обмеженнями, у 20% дітей вродженому сифілісу можна було б запобігти. За останніми науковими даними, кожен тиждень такої затримки лікування збільшує ризик інфікування плода на 10% (як і інших негативних наслідків сифілісу у вагітних).
Крім того, під час аналізу встановлено, що в значної кількості дітей, народжених від таких матерів, затримка з діагностикою, госпіталізацією та лікуванням (також зумовлена нормативними обмеженнями) призводить до розвитку ускладнень захворювання та випадків постнатальної смерті. Такі діти тривалий час перебувають у різних відділеннях дитячих лікарень, що потребує значних економічних затрат.
Багатьом із цих ускладнень можна було б запобігти, застосовуючи рекомендації ВООЗ, та шляхом децентралізації надання медичних послуг, але дерматологічна служба залишилася практично нереформованою з радянських часів, вона не інтегрована до програм репродуктивного здоров’я та профілактики ІПСШ/ВІЛ. Економічний аналіз засвідчує нерентабельність профілактики вродженого сифілісу в Україні, державні кошти та кошти пацієнтів витрачаються переважно на вторинну профілактику сифілісу у жінок, які пройшли адекватне лікування до пологів, хоча в західних країнах ця профілактика не проводиться вже понад двадцять років. В той же час, в Україні відсутні кошти на профілактичні програми серед жінок та молоді, що є надзвичайно важливим, враховуючи стрімкі темпи поширення ВІЛ-інфекції в Україні. Cуперечності між національною практикою ведення ІПСШ, міжнародними рекомендаціями і спроможністю дерматовенерологічної лабораторної служби, які обмежують доступ груп підвищеного ризику до потрібних послуг і сприяють поширенню ІПСШ/ВІЛ, не можна усунути без адаптації і впровадження в Україні міжнародних стандартів ведення ІПСШ, що ґрунтуються на доказових даних та є економічно ефективними.
— А в чому полягає нова стратегія ВООЗ щодо профілактики сифілісу?
— Глобальна мета цієї ініціативи — ліквідувати вроджений сифіліс як проблему громадського здоров’я. Вроджений сифіліс — захворювання, якого можна уникнути, завдає шкоди здоров’ю найбільш уразливої частини населення, яка неспроможна себе захистити. Стратегія ВООЗ базується на чотирьох принципах. Перший — це політична підтримка на всіх рівнях, яка є вирішальною в досягненні мети щодо елімінації/контролю ВС. Глобальна підтримка у подоланні наслідків ВІЛ/СНІД є прикладом ініціативи з потужною політичною підтримкою. Другий принцип — це підвищення доступності та якості медичної допомоги в межах служб охорони материнства та дитинства. Третій принцип — ефективний скринінг та лікування вагітних і їх статевих партнерів. Четвертий принцип — моніторинг епіднагляду та оцінки результатів. Достовірна епідеміологічна та оціночна інформація допомагають контролювати зусилля та оцінювати ефективність програм.
У 2003 р. 6 незалежних держав СНД взяли участь у спільному проекті за фінансової підтримки Європейського відділення Міжнародної спілки проти інфекцій, які передаються статевим шляхом. Проект мав на меті перегляд національної політики щодо лікування ІПСШ та адаптацію європейських протоколів із лікування ІПСШ для місцевого застосування. Із шести залучених країн (Вірменія, Естонія, Грузія, Україна, Молдова, Узбекистан) лише Україна не затвердила міжнародно рекомендованої стратегії лікування.
Оскільки Україна продовжує декларувати курс на євроінтеграцію, а Міністерство охорони здоров’я України — курс на стандарти доказової медицини, у своїй доповіді я закликала до співпраці європейських експертів з метою вироблення спільної східноєвропейської стратегії профілактики вродженого сифілісу, враховуючи міграційні процеси, а також схожу епідемічну ситуацію щодо ІПСШ/ВІЛ в нашому регіоні.
— Ви відвідали відділення дерматологічної клініки. Ваші враження?
— Університетська клініка, яка є однією з найбільших у Північній Європі, розрахована на 1200 ліжок, у складі якої є й 12 дерматологічних ліжок. На її базі здійснюється як підготовка студентів, так і післядипломна підготовка лікарів. У клініці багато уваги приділяють дерматоонкології та дерматохірургії, діагностиці контактних дерматитів, а також лікуванню резистентних до стандартної терапії хронічних дерматозів включно з виразками шкіри. Переважна більшість дерматологічних пацієнтів отримує консультативну амбулаторну допомогу. Модель такого менеджменту вже успішно впроваджують колеги з Вільнюського університету. Сподіваюсь, вона буде корисною і для тих керівників спеціалізованих дерматологічних центрів у складі госпітальних округів, які братимуть участь у пілотному проекті МОЗ.
— Чи планується міжнародна співпраця дерматовенерологів?
— Українські дерматовенерологи з нетерпінням очікують проведення 25—26 березня цього року І конгресу Євро-Азіатської Академії дерматології. Вперше до України на такий представницький форум приїдуть не тільки колеги з близького зарубіжжя, а й відомі фахівці зі Східної та Західної Європи. Мета Конгресу — об’єднати прогресивних дерматологів з усіх країн пострадянського простору та західних країн для обміну досвідом та знаннями.

Вл. інф.
http://vz.kiev.ua/med/11-11/4.shtml

_________________
Твори добро.
Тел.: (0462)-936226; 097-0017623
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Частная медицина и реформа здравоохранения Украины -> Дерматовенерология Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы не можете скачивать файлы


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group,
File Attachment © by Meik Sievertsen

© Караваев В.Н.